Skambinkite mums

(8 46) 45 17 18

Rašykite mums
NAUJIENOSNAUJIENOS
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas
Antrinių žaliavų konteinerių išdėstymas

Rinkliavoje už šiukšles – kardinalūs pokyčiai

Gyventojai turėtų būti dar labiau suinteresuoti rūšiuoti šiukšles. Mat nuo 2017 m. sausio 1 d. jų laukia dvinarė vietinės rinkliavos už šiukšles sistema: pastoviosios ir kintamosios komunalinių atliekų tvarkymo sąnaudų įvedimas. Taip pat nebebus taikomos lengvatos, tačiau metinė vietinė rinkliava negalės viršyti 1 procento jos mokėtojų disponuojamų metinių namų ūkio pajamų.

 

Dvinarė sistema

Nuo kitų metų pradžios gyventojams turės būti taikoma vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą dvinarė įmoka, susidedanti iš pastoviosios ir kintamosios dedamųjų. Tai reikštų, kad kiekvienas rinkliavos mokėtojas jau kitąmet gaus sąskaitą iš dviejų dalių: nustatyto bendro tarifo ir kintamo. Mokėtina suma priklausys nuo to, kiek atliekų gyventojai pašalins. Labiau rūšiuojantys asmenys už atliekų tvarkymą mokės mažiau.

Pastovioji komunalinių atliekų tvarkymo įmoka padengs pastoviąsias su komunalinių atliekų tvarkymu susijusias išlaidas: atliekų tvarkymo infrastruktūros objektų (atliekų sąvartyno, apdorojimo įrenginių, didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelių) nusidėvėjimo (amortizacijos), bendrosios veiklos ir administracines sąnaudas. Kintamoji įmoka bus nustatoma tokia, kad padengtų kintamąsias su komunalinių atliekų tvarkymu susijusias išlaidas.

Miesto ir kaimo objektams bus taikomi skirtingi įkainiai, o kintamoji rink­liavos dalis skaičiuojama pagal išvežtų konteinerių kiekį. Miesto daugiabučiuose už 1,1 kub. m konteinerio ištuštinimą pastoviosios rinkliavos dydis bus 37 Eur, kintamosios – 4,8 Eur (už konteinerį), kaime – pastovioji – 35 Eur, kintamoji – 4,4 Eur. Mieste esančių individualių namų savininkams už 0,24 kub. m konteinerio ištuštinimą pastovioji sieks 45 Eur, kintamoji – 0,8 Eur. Tuo tarpu kaime – pastovioji 34 Eur, kintamoji 0,8 Eur. Sodų paskirties objektams – pastovioji – 15 Eur, kintamoji – 8 Eur, garažams – pastovioji 1,4 Eur, kintamoji 0,7 Eur. Nuo kintamosios dalies bus atleidžiami nekilnojamojo turto savininkai, kurie po kalendorinių metų pristatys atitinkamas pažymas, įrodančias, kad juo nesinaudojo.

 

Kiek vešime, tiek mokėsime

Pasak vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą administruojančios įmonės „Gargždų švara“ direktoriaus Rimanto Martinkaus, šios naujovės skatins žmones atsakingiau rūšiuoti ir suteiks galimybę rinktis. „Šiukšlių konteineriai tuštinami bus įprastu grafiku: mieste prie individualių namų mašinos kaip kursavo, taip ir kursuos 4, kaime – 2, prie daugiabučių – 8 kartus per mėnesį. Tačiau kis privačių namų gyventojų privalomų šiukšlių išvežimo skaičius. Ištuštinti individualaus naudojimo mišrių komunalinių atliekų surinkimo konteinerius, esančius Gargždų ir Priekulės miestuose, bus privaloma ne rečiau kaip 2 kartus per mėnesį, kaimo vietovėje – ne rečiau kaip 1 kartą per mėnesį. „Žinoma, esant poreikiui, gyventojai galės naudotis, kad ir maksimaliu vežimų skaičiumi. Svarbiausia suvokti, kad nuo sausio 1 d. mokestis bus skaičiuojamas už konteinerių pakėlimo skaičių. Jei žmonės bus sąmoningi, į šiukšlių rūšiavimą pradės žiūrėti dar atsakingiau. Manau, kad 2 išvežimų mieste tikrai pakanka. Tokiu atveju rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą gyventojams mieste kris nuo 78 iki 65 Eur“, – aiškino R. Martinkus ir pabrėžė, kad paslauga nuo to tikrai neprastės ir konteinerių tuštinimo grafikas išliks toks pat.

„Gargždų švaros“ direktorius R. Martinkus užbėga už akių tiems, kurie, norėdami sutaupyti, galimai gudraus, ir akcentuoja, kad privalu neperpildyti mišrių komunalinių atliekų konteinerių. Jų dangčiai turi laisvai užsidaryti, o konteineriai be dangčių užpildyti tik iki viršutinio konteinerio krašto (be kaupo). Esant perpildymui daugiau kaip tris kartus iš eilės (pagal konteinerių ištuštinimo grafiką) atliekų turėtojai privalės apmokėti papildomai pastatomo individualaus konteinerio tuštinimo išlaidas. Mišrių komunalinių atliekų konteineriai bus keliami tik tie, kurie turės inventorizacijos metu suteiktą el. nuskaitymo žymę. Šiuo metu konteinerių savininkė yra UAB „Ekonovus“, jos darbų ir inventorizacijos pabaiga numatoma šių metų gruodžio 31 dieną

Vietoj lengvatų

Iki šiol gyventojai buvo pratę, kad, teikdami gyvenamosios vietos, pajamų deklaracijas ir kitus dokumentus, galėjo gauti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą mokesčio lengvatas. Nuo 2017 m. sausio 1 d. lengvatos taikomos nebebus, tačiau metinė vietinė rinkliava negalės viršyti 1 procento mokėtojų disponuojamų metinių namų ūkio pajamų. Pasibaigus kalendoriniams metams mokėtojai privalės pateikti prašymą, dokumentą, patvirtinantį asmens tapatybę, visų namų ūkyje gyvenančių asmenų gyvenamosios vietos deklaracijas, pažymas apie visas gautas pajamas per praėjusius kalendorinius metus. „Jeigu vietinė rink­liava viršys 1 procentą praėjusių metų metinių namų ūkio pajamų, mokėtojo prašymu bus perskaičiuota. „Anksčiau mokesčio dydis nepriklausydavo nuo to, kiek šiukšlių konteinerių bus ištuštinta. Tačiau nuo naujųjų metų būtent tai ir bus sąskaitos svertas. Jas gyventojams perskaičiavę praėjusius metus pateiksime. Pagal naują tvarką sąskaitos bus pateiktos kaip ir anksčiau metinės – tai yra už 2017 m. iki vasario 28 d., o dėl apmokėjimo korekcijos (mažinimas/didinimas) – neeksploatuojamų pastatų, papildomų atliekų išvežimo ar mažų disponuojamų metinių namų ūkio pajamų – tik 2018 m.“, – aiškino R. Martinkus ir pabrėžė, kad atliekų surinkimo rinkliavos pokyčius visos savivaldybės įgyvendina vykdydamos Lietuvos Vyriausybės nutarimą Nr.711 iš 2013 m. liepos 24 d. Su juo detaliau galima susipažinti internetinėje svetainėje www.gargzdusvara.eu /teisinė informacija/

 

  • Nuo 2017 m. sausio 1 d. laukia dvinarė vietinės rinkliavos už šiukšles sistema: pastoviosios ir kintamosios komunalinių atliekų tvarkymo sąnaudų įvedimas. Taip pat nebebus taikomos lengvatos, tačiau metinė vietinė rinkliava negalės viršyti 1 procento jos mokėtojų disponuojamų metinių namų ūkio pajamų.

 

 

Informacija: Klaipėdos rajono laikraštis "Banga", žurnalistė Aistė NOREIKAITĖ 2016-09-05

 

 


Naujienlaiškis

Registruokites ir sužinokite visas Gargždų švaros naujienas pirmieji