Edukacija Kretingalėje "Planetos ateitis priklauso nuo mūsų šiandienos pasirinkimų. Rūšiuok"

Edukacija Kretingalėje "Planetos ateitis priklauso nuo mūsų šiandienos pasirinkimų. Rūšiuok"

2024 04 05

Atėjus pavasariui, kai visa gamta atbunda ir visi, net nuo pačių mažiausiųjų, einame tvarkyti aplinkos, ne tik dažnai užduodame klausimą kodėl šiukšlė palikta ne jai skirtoje vietoje, bet ir apie teisingą atliekų rūšiavimą.

Labai svarbu apie rūšiavimą kalbėtis su vaikais nuo pat mažumės, mokyti juos saugoti planetą, aplinką ir gyvūnus, nepalikti po savęs šiukšlių, papasakoti apie atliekų daromą žalą, bei kiek daug atliekų galime prikelti antram gyvenimui teisingai jas rūšiuojant.

Edukacinės veiklos tikslas – ugdytini vaikų supratimą, kodėl reikia saugoti gamtą, kodėl reikia teisingai rūšiuoti atliekas bei ugdytis rūšiavimo įpročius, skatinant vaikų įsitraukimą į atliekų rūšiavimą. 

VšĮ "Gargždų švara" vadybininkė-kontrolierė Agnė Zabrynaitė lankėsi Klaipėdos rajono Kretingalės pagrindinėje mokykloje su edukacija "Planetos ateitis priklauso nuo mūsų šiandienos pasirinkimų. Rūšiuok". Kretingalės pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio grupių mokiniams buvo papasakoti ir parodyti pagrindiniai rūšiavimo principai, kad šiukšlės gali būti ne tik matomoje aplinkoje, bet ir vandenyje, taip pat kokią žalą daro netinkamai išmestas plastikas ne tik mūsų aplinkai, bet ir gyvūnams, bei pasauliniais pavyzdžiais parodyta kas atsitiktų, jei mes netvarkytume savo aplinkos nuo atliekų. Užsiėmimo metu vaikai taip pat turėjo galimybę praktiškai pritaikyti savo žinias apie rūšiavimą žaidžiant žaidimą. 

Tikimės, kad įgytos žinios padės vaikams ateityje kurti tvarią ir draugišką aplinką mums visiems.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-04-05 11:32