Edukacija "Planetos ateitis priklauso nuo mūsų šiandienos pasirinkimų. Rūšiuok"

Edukacija "Planetos ateitis priklauso nuo mūsų šiandienos pasirinkimų. Rūšiuok"

2024 06 07

Vėžaičių didelių gabaritų atliekų ir žaliųjų atliekų surinkimo aikštelėje 2024-05-23 d. lankėsi Gargždų "Kranto" progimnazijos trečiosios klasės mokiniai. VšĮ "Gargždų švara" vadybininkė-kontrolierė Agnė Zabrynaitė papasakojo pagrindinius rūšiavimo principus, rūšiavimo naudą ir kaip teisingai rūšiuoti, bei pristatė didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės veikimo principus. 

Mokiniai didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje galėjo lengviau suprasti kur keliauja buityje susidarančios atliekos ir kaip jos tvarkomos, tokios kurios nėra tinkamos išmesti į individualius ar bendrojo naudojimo konteinerius: padangos, baldai, buitinė technika, žaliosios atliekos, statybinės atliekos, tekstilė, pavojingos ir kitos atliekos. 

Edukacinės veiklos tikslas – ugdytini vaikų supratimą, kodėl reikia saugoti gamtą, kodėl reikia teisingai rūšiuoti atliekas bei ugdytis rūšiavimo įpročius, skatinant vaikų įsitraukimą į atliekų rūšiavimą. Labai svarbu apie rūšiavimą kalbėtis su vaikais nuo pat mažumės, mokyti juos saugoti planetą ir aplinką, nepalikti po savęs šiukšlių, papasakoti apie atliekų daromą žalą, bei kiek daug atliekų galime prikelti antram gyvenimui teisingai jas rūšiuojant.

Tikimės, kad įgytos žinios padės vaikams ateityje kurti tvarią ir draugišką aplinką mums visiems.

Paskutinį kartą redaguota: 2024-06-07 13:56