Naujienos

Edukacijos „NEMATOMA MAISTO PUSĖ“

2023 04 20

VšĮ „Pasaulio piliečių akademija“ įgyvendina Europos Komisijos remiamą projektą „OUR FOOD. OUR FUTURE“.  Projekto tikslas:
  • Didinti jaunuolių supratimą apie jų kasdienių įpročių ir elgsenos sąsajas su globaliais iššūkiais
  • Skatinti jaunimą Lietuvoje rinktis maistą, užaugintą ar pagamintą vadovaujantis tvarumo ir etikos principais
  • Motyvuoti jaunuolius keisti savo mitybos įpročius tvaresniais
 
Šio projekto viena iš veiklų „NEMATOMA MAISTO PUSĖ“ – edukaciniai ir praktiniai užsiėmimai, skirti 15-24 metų jaunimui, atkeliavo ir į Gargždus.
Pasaulio piliečių akademija, dalyvaujant kartu ir VšĮ „Gargždų švara“ įstaigos darbuotojui, lankėsi Gargždų „Kranto „ progimnazijoje, kur jaunimui, taikant neformaliojo ugdymo metodus, smagiu ir įdomiu būdu buvo pateikiama informacija apie problemas, kurios slypi mūsų kasdien vartojamame maiste. Pasitelkiant simuliacijos metodą, jaunimas dirbo komandose, bandydami išsiaiškinti kuo daugiau informacijos apie konkretų maisto produktą iš mūsų kasdieninio raciono: vaisius, riešutus, šokoladą ir kt. Buvo atkreiptas dėmesys į produkto kilmę, vartojimo ypatumus, globalias su produktu susijusias problemas ir jo ateities perspektyvas - galbūt jam gresia išnykimas, o gal kaip tik gamyba tik augs? Bet kokie to padariniai bus mūsų Planetai? 
Ar kadanors susimąstėte, kad mūsų taip mėgstami bananai, avokadai, braškės, migdolai ir kiti produktai esatys kiekviename Lietuvos prekybos centro lentynose nėra tokie nekalti ir vis didėjantis jų vartojimas visuomenėje kelia globalius iššūkius ir problemas.
BRAŠKĖS
Šiam vaisiui užauginti naudojami dujų pavidalo pesticidai, kad išvalytų dirvožemį ir derlius augtų gausus ir gražus. Tačiau pesticidai yra pavojingi pačiam dirvožemui, derlių nurenkantiems darbininkams  ir valgytojams, nebent braškės yra gerai nuplaunamos.  nenaudojant pesticidų derlius neužauga toks gausus ir daugeliui ūkininkų neapsimoka uogų auginti.
MIGDOLAI
Kalifornijos valstijoje net ir lietingo sezono metu vyrauja sausros. Dėl kritulių trūkumo, migdolų augimui reikalingas vandens kiekis labai išauga. Dabar vienam migdolui reikia apie 4,2 L vandens. Kai kurie ūkininkai sunaikino savo ūkius ir augino migdolo vaisius iš naujo, kiti sodino rūšis, kurioms nereikia tiek vandens. Vanduo Kalifornijoje labai brangus. Nepaisant to ši valstija sunaudoja maždaug 10 proc. viso vandens migdolų auginimui.

Daugiau informacijos:

https://www.pasauliopilietis.lt/

https://ispakuota.lt/

Paskutinį kartą redaguota: 2023-04-20 16:45