Naujienos

Klaipėdos rajonas sėmėsi patirties Kaune

2020 12 17

Š.m. rugpjūčio 18 d. Klaipėdos rajono savivaldybės Mero pavaduotoja Audronė Balnionienė, Tarybos narė Loreta Piaulokaitė-Motuzienė, VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus, bei šios įstaigos pavaduotojas Raimundas Daubaris ir Sendvario seniūnė Loreta Urbutė lankėsi UAB „Kauno švara“ įmonėje, kurioje sėmėsi patirties ir kokias naujoves būtų galima pritaikyti Klaipėdos rajono teritorijoje.

UAB „Kauno švara“ pasirinkta neatsitiktinai, kadangi tai viena lyderiaujančių atliekų tvarkymo kompanijų Lietuvoje, turinti didelį įdirbį aplinkosaugos gerinimo srityje ir kartu su Kauno miesto savivaldybės administracija vykdo Kauno miesto aplinkos apsaugos politiką atliekų tvarkymo srityje. Savo bazėje įmonė vykdo gamybinę veiklą ir yra įdiegusi naujausias technologijas švarinant Kauną, bei gerinant gyventojų kokybę, o nuolat diegiama nauja technika, mechanizuojant ir kompiuterizuojant valdymo bei apskaitos procesus šie rodikliai pasiekiami efektyviau. Šios įmonės veikla daugiafunkcinė: per metus išveža 730 000 m3 buitinių bei gamybinių atliekų, valo, laisto, plauna miesto gatves, eksploatuoja Lapių sąvartyną, intensyviai diegia antrinių atliekų surinkimo sistemą, įdiegta nauja moderni rūšiavimo-presavimo linija.

UAB „Kauno švara“ atstovai pristatė universalią AW Machinery gamintojo atliekų konteinerių plovimo modernią įrangą. Didėjant pusiau požeminių atliekų konteinerių kiekiui ir mūsų rajone, bei norint juos tinkamai prižiūrėti ir plauti, tokia paslauga tampa aktuali ir Klaipėdos rajonui. UAB „Kauno švara“ tokią modernią plovimo įrangą šiuo metu turi vieninteliai Baltijos šalyse, kuri gali aptarnauti ir kitus rajonus, todėl Klaipėdos rajono atstovai domėjosi galimybe plauti pusiau požeminius konteinerius ir mūsų rajone.

Taip pat Klaipėdos rajono savivaldybės atstovams buvo pristatyti ir kiti ekologiški sprendiniai taikomi Kauno mieste: elektrinės ir ekologiškos šiukšliavežės, daugiafunkcinės vakuuminės šlavimo mašinos bei traktoriai, bei modernūs robotai-žoliapjovės, skirti viešosioms miesto erdvėms.

Dar viena aktuali tema Klaipėdos rajonui, tai efektyvus žaliųjų atliekų surinkimo klausimas, kuris patenkintų rajono gyventojus maksimaliai. Kauno miesto patirtis rodo, kad efektyviausias modelis, kuris pasiteisino, tai gyventojams suteikiama galimybė žaliąsias atliekas priduoti žaliųjų atliekų aikštelėse, bei individualiai sudaroma sutartis su gyventojais, kurie gali užsisakyti papildomą žaliųjų atliekų išvežimo paslaugą už nustatytą metinį mokestį.

Dėkojame UAB „Kauno švara“ generaliniam direktoriui Sauliui Lazauskui, klientų aptarnavimo ir marketingo skyriaus vadovei Kristinai Martinėnienei, atliekų tvarkymo skyriaus vadovui Rimui Grigoniui, ekonomikos skyriaus vadovui Aurimui Paulavičiui, bei pakuočių ir antrinių žaliavų tvarkymo skyriaus vadovui Laurynui Virbickui už šiltą priėmimą ir tikimės tolimesnio bendradarbiavimo.

VšĮ "Gargždų švara" informacija

Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-17 13:14