Naujienos

Naudotoms baterijoms surinkti - specialios dėžutės daugiabučių laiptinėse

2020 12 17

Atliekų rūšiavimas, ekologiją – šiuo metu populiarios temos. Vis daugiau žmonių stengiasi gyventi harmonijoje su aplinka, teisingai, neteršiant gamtos, išmesti nereikalingus daiktus. Tačiau tai nėra masinis reiškinys, o dažniausiai pasiteisinimas kodėl to nedarome – nepatogu, arti namų nėra specialių konteinerių.

Siekiant naudotų baterijų surinkimą padaryti patogesnį, bendrovė “Žalvaris" daugiabučių namų laiptinėse, gyventojų pageidavimu, įrengia specialias baterijų surinkimo dėžutes, kad gyventojams būtų kuo patogiau šias pavojingas atliekas tvarkyti tinkamai ir į sąvartynus patektų kuo mažiau panaudotų baterijų.

Įmonės “Žalvaris" Klaipėdos filialo vadovo Mindaugo Nekrašiaus teigimu, „Žmonės šiandien jau žino, kad baterijas reikia rūšiuoti, tačiau dar nėra įpročio visas baterijas atiduoti baterijų surinkimo vietose, nors  norinčiam tinkamai atsikratyti šia atlieka, tereikia einant į parduotuvę nepamiršti pasiimti baterijų. Norėdami paskatinti žmones tinkamai tvarkyti baterijas, vykdome projektą: specialiai pritaikytas metalinės patrauklaus dizaino dėžutes, kabiname tiesiog gyvenamųjų daugiabučių laiptinėse ir nuolatos rūpinamės šių dėžučių aptarnavimu – išvežame susilaupusias.", - pasakoja M. Nekrašius.

Pirmąsias dėžutes jau galima pamatyti ir Gargžduose. Kol kas šiomis baterijų surinkimo dėžutėmis naudojasi apie 30 daugiabučių. Jos yra visiškai nekenksmingos, specialiai pritaikytos baterijų ir galvaninių elementų surinkimui ir sandėliavimui, jokios kenksmingos medžiagos iš jų negali patekti į aplinką.

Kviečiame šių metų lapkričio 6 dieną , 14 val. Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos posėdžių salėje, dalyvauti  daugiabučių namų bendrijų , garažų bendrijų ,sodų bendrijų pirmininkams bei jų atstovams, dėl specialių baterijų surinkimo dėžučių nemokamo pastatymo nurodytuose vietose.

Jei norite, patogiai ir saugiausiu būdu aplinkai atsikratyti netinkamomis naudoti baterijomis ir galvaniniais elementais, bei gauti tinkamą informaciją,   kreipkitės į UAB „Žalvaris“ Klaipėdos filialą arba skambinkite telefonu 8 640 52253 arba VšĮ „Gargždų švara“ telefonu 8 46 451718

Paskutinį kartą redaguota: 2020-12-17 12:53