Naujienos

Parama ukrainiečiams – ir „Gargždų švaros“ aikštelėse

2022 04 19

Vien per savaitgalį Lietuvą pasiekė 1 000 naujų karo pabėgėlių. Iš viso Lietuvoje jų jau registruota per 40 tūkst. Suradę prieglobstį Lietuvoje pabėgėliai stokoja ne tik higienos priemonių, drabužių, bet ir įvairių buities reikmenų, buitinės technikos. Situacijai bent šiek tiek palengvinti iniciatyvos ėmėsi VšĮ „Gargždų švara“.
Glaudėnų aikštelės vadybininko tel. 8 664 36244. Darbo laikas I -V 9 -18 val. (pietų pertrauka 13–14 val.), VI 9 -14 val., VII nedirba. Gargždų aikštelės vadybininko tel. 8 675 80207. Darbo laikas toks pat.

Didelis poreikis

VšĮ „Gargždų švara“ direktorius Rimantas Martinkus informavo „Bangą“, kad didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėse Gargžduose (Statybininkų g. 9) ir Glaudėnų kaime (Šalteikių g. 20) pastatė po švarų didelį konteinerį, kuriame nesikaupia nei drėgmė, nei pelėsis įsimeta. Šiuos konteinerius paskyrė paramai Ukrainai. Čia visi gyventojai gali atvežti nebenaudojamą buitinę techniką, baldus, namų apyvokos daiktus, vaikų auginimui reikalingus daiktus: vėžimėlius, lovytes, vaikštynes, sūpuokles ir pan.

Anot R. Martinkaus, karo siaubą išgyvenusiems pabėgėliams reikia visų daiktų, kurie įprastai reikalingi naujakuriams. Yra didžiulis poreikis skalbimo mašinų, džiovyklių, lygintuvų, fenų, virtuvės prietaisų, trintuvų ir t. t. „Juk būna, kad žmonės keičia šaldytuvą ar skalbimo mašiną, o senąją buitinę techniką, nors ši puikiai veikia, nugrūda į rūsį, garažą ar dar kur. Tad puiki proga atlaisvinti vietos namų erdvėje ir pristatyti nebenaudojamus daiktus, o kartu padaryti gerą darbą“, – kalbėjo R. Martinkus.

Nauda įvairiapusė

Tiek „Gargždų švaros“ direktorius, tiek jo pavaduotojas Raimundas Daubaris akcentavo, kad nepamirštama ir sunkiai besiverčiančių pačių lietuvių. Jie taip pat gali atvykti pasirinkti tautiečių suvežtų daiktų. „Juk yra vargiai gyvenančių ir lietuvių, tad tikrai padėsime ne tik ukrainiečiams. Svarbu, kad šiai akcijai rajono žmonės neliktų abejingi. Juk būna, kad tas daiktas, kuris viename namų ūkyje jau tik dulka, kitai šeimai yra aukso vertės. Tad dalinkimės, juolab dabar – Didžiąją savaitę prieš šv. Velykas. Įžvelkime ir ekologinį aspektą. Daiktai, buitinė technika bus panaudojama darkart. Tai mažins beatodairišką vartojimą ir atliekų kaupimą“, – dėstė R. Martinkus ir R. Daubaris.

„Gargždų švaros“ atstovai pasidžiaugė, kad gali ir patikrinti, ar technika veikianti, funkcionuojanti, turi mechanikų, taip pat ir kėlimo mašiną, yra galimybė sunkią techniką įkelti. Jei atvežti daiktai nebus tinkami, jie tiesiog papildys kitus atliekų konteinerius.

Atvykusieji į Gargždų ar Glaudėnų aikšteles pamatys didelį konteinerį su užrašu „Parama Ukrainai“, su Ukrainos vėliava. Atvykusiuosius tiek palikti daiktų, tiek jų pasiimti pasitinka aikštelės vadybininkas. Jis viską paaiškina, suteikia reikalingą informaciją. Vadybininkai jau dabar sulaukia skambučių: ukrainiečius priglaudę žmonės skambina ir teiraujasi, ar yra šaldytuvų, skalbyklių ir pan. Prašo informuoti, kai turės.

Agnė ADOMAITĖ

Klaipėdos rajono laikraštis "Banga" 

https://gargzdai.lt/parama-ukrainieciams-ir-gargzdu-svaros-aikstelese/?fbclid=IwAR1hPXWY78D8l292jmOz85ONkij_R4-q7MhvtvHJ65swE-SKvnzAwxGGcLI

Paskutinį kartą redaguota: 2022-04-19 14:54