Naujienos

Pusiau požeminių aikštelių konteineriai bus švaresni – įsigyta speciali plovimo įranga

2021 05 14

VšĮ „Gargždų švara“ pradėjo pusiau požeminių atliekų aikštelių konteinerių plovimo procesą. Nors Klaipėdos rajone yra 40 tokių aikštelių ir dar 15-a numatoma projektuoti, jų priežiūrai tinkamos įrangos įstaiga iki šiol neturėjo, todėl subėgusius, nemalonius kvapus skleidžiančius maišus tekdavo plauti rankiniu būdu.

Kaip pasakojo VšĮ „Gargždų švara“ direktoriaus pavaduotojas Raimundas Daubaris, pusiau požeminių atliekų konteinerių aikštelės dar daugelyje savivaldybių tebėra naujiena, daug kur jų plėtra netenkina gyventojų poreikių, yra ir tokių savivaldybių, kur iki šiol nėra įrengta nė viena tokia aikštelė.

Anot pašnekovo, praėjusiais metais, pradėjus domėtis tokių konteinerių plovimo galimybėmis, paaiškėjo, kad vienintelę specialią mašiną Lietuvoje turi Kauno miesto savivaldybė. UAB „Kauno švara“ teikia paslaugas visoje šalyje, o vieno konteinerio išplovimo preliminarus įkainis yra 50 Eur. 40-yje aikštelių rajone yra 200 tokių konteinerių, galima paskaičiuoti, kad vienąkart išplauti juos visus atsieitų 10 tūkst. eurų. Kaip patirtis parodė, kai kuriuos pusiau požeminius konteinerius, priklausomai nuo gyventojų sąmoningumo teko plauti 2 ir 3 kartus.

Anot įstaigos atstovo, itin netenkino tai, kad paslauga būtų teikiama ne pagal poreikį, o tik tada „kai paslaugos teikėjas turėtų laiko.“

„Juk matome, kad kažkas išpylė, pribėgo, labai reikia ir dėl kelių konteinerių jų neprisikviestume, o kai reikėtų plauti visus kartu, tai mums keltų nepatogumų. Todėl pradėjome domėtis kitomis alternatyvomis ir mums pasisekė, kad pavyko įsigyti viešo pirkimo konkurso būdu specialią mobilią plovimo įrangą, kuri atsiėjo 19 118 eurų su PVM. Vokietijoje pagamintoje įrangoje yra sumontuota tiek švaraus vandens talpa, tiek talpa nešvariam vandeniui, taip pat siurblys, kuriuo dumblą galima siurbti, ir yra aukšto slėgio plovimo aparatas“, – pasakojo Raimundas Daubaris.

Įranga yra mobili, turi savo nepriklausomą jėgos variklį, gali būti laisvai gabenama mikroautobusu, nuvežama į reikiamą vietą.

Nuvykus prie pusiau požeminių atliekų aikštelės, sumontuotu keltuvu iškeliamas maišas. Pirmiausia, jeigu yra atliekų, jos ištraukiamos, vėliau maišas vėl įleidžiamas ir praplaunamas su aukšto slėgio plovimo aparatu, vėliau, jau iškėlus maišą, taip pat praplaunama konteinerio šachta, susiurbiamas nešvarus vanduo.

Anot R. Daubario, ketinama plauti aikšteles mažiausiai 2 kartus per metus, tad skaičiuojama, kad įranga atsipirks per du metus.

„Svarbiausia, kad galėsime lanksčiai reaguoti, plauti mums patogiu metu, kai konteineriai ištuštinti. Jeigu bus poreikis, kad ir kas mėnesį. Jau dabar pastebime, kad tokių aikštelių konteineriai reikalauja priežiūros, iškėlus maišus, juntamas nemalonus kvapas, matosi išbėgę skysčiai. Keletas aikštelių buvo plauta rankiniu būdu, bet galimybės išplauti visas aikšteles neturėjome“, – situaciją apibendrino R. Daubaris, pridurdamas, kad įranga taip pat tinkama plauti ir kitiems konteineriams, biotualetų aptarnavimui.

2016 metais Klaipėdos rajone buvo įrengta 10 pusiau požeminių atliekų surinkimo aikštelių už 143,6 tūkst. eurų, 2019 m. – 30 aikštelių už 577,8 tūkst. eurų. Projektai buvo įgyvendinti ES ir Savivaldybės biudžeto lėšomis. Šiemet pradedamas dar 15-os tokių aikštelių projektavimo procesas, ketinama jas įrengti Gargžduose, Vėžaičiuose bei Aukštkiemių kaime „Žaliajame slėnyje“.

FILMUKAS

Šaltinis: portalas "Mano Gargždai" https://mano-gargzdai.lt/component/k2/item/23611-pusiau-pozemini-aiksteli-konteineriai-bus-svaresni-isigyta-speciali-plovimo-iranga

Paskutinį kartą redaguota: 2021-05-14 14:40