Naujienos

Senas padangas galima priduoti nemokamai

2021 04 06

Kelių eismo taisyklės numato, kad nuo balandžio 10 dienos draudžiama eksploatuoti transporto priemones su dygliuotomis padangomis,  o su vasarinėmis padangomis galima važiuoti jau nuo balandžio 1 d. Kaskart, kai vairuotojai turi pakeisti padangas, aplinkosaugininkai primena: nemeskite senų padangų bet kur, nes jos dūla daugiau kaip 120 metų ir teršia aplinką. Be to, padangas ir kitas automobilines atliekas galima priduoti nemokamai.
Gyventojai senas padangas gali pristatyti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, atiduoti padangų pardavėjams arba palikti techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančiose įmonėse. Į savo savivaldybės didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę galima atvežti ir nemokamai palikti regioninio atliekų tvarkymo centro nustatytą padangų kiekį (4 ar 5). Jose priimamos ne tik naudotos padangos, bet ir alyva, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos atliekos. Šiuo metu Lietuvoje veikia 98 didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės. Kiekvienos apskrities aikštelių adresus, telefonus ir darbo laiką galima rasti Aplinkos apsaugos agentūros tinklalapyje. Klaipėdos rajone tokios aikštelės yra net trys: Statybininkų g. 9, Gargždai, tel 8 675 80207; Šaletikių g. 20, Glaudėnų k., tel. 8 664 36244; Ąžuolo g. 54, Vėžaičiai, tel. 8 655 42560.
Padangų pardavėjai privalo nereikalaudami papildomai sumokėti priimti vartotojo atiduodamas senas padangas, jeigu atiduodamos padangų atliekos skirtos tam pačiam transporto priemonės tipui ir jų skaičius (skaičiuojant vienetais) atitinka perkamų najų padangų skaičių.
Transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas teikiančios įmonės taip pat privalo nemokamai iš transporto priemonių naudotojų (fizinių asmenų - gyventojų) priimti transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto metu susidariusias padangų atliekas.
Jei atsisakoma priimti naudoti nebetinkamas padangas teisės aktuose nustatyta tvarka, gyventojai prašomi pranešti Aplinkos apsaugos departamentui prie Aplinkos ministerijos. Už pareigos priimti iš gyventojų padangų atliekas nevykdymą juridiniams asmenims gresia nuo 450 iki 850 eurų bauda. Už tokį pat pakartotinį pažeidimą - nuo 850 iki 1700 eurų bauda.
Atsikratę padangų nesilaikydami teisės aktuose nustatytos tvarkos gyventojai gali turėti neplanuotų išlaidų. Už kiekvieną ne vietoje išmestą padangą gali tekti sumokėti 44 eurus aplinkai padarytai žalai atlyginti ir nuo 30 iki 90 eurų baudą.
Pernai vien per pirmąjį pusmetį Lietuvos miškuose surinkta 173 tonos senų padangų, daugiau nei per visus 2019-uosius metus. Jų paliekama ir apleistuose pastatuose, žemės sklypuose. Padangos yra daugiau nei 120 metų. Deginti jų negalima, nes išsiskiria kenksmingos medžiagos. 
Ateityje šios atliekos, atskyrus gumą, metalą ir tekstilę, bus perdirbamos, guma naudojama keliams, šaligatviams, dviračių takams tiesti, sporto, žaidimų aikštelėms kloti.
Informacija Klaipėdos rajono laikraštis "Banga"
Nuotrauka - Lietuvos Respublikos Aplinkos Ministerija
Paskutinį kartą redaguota: 2021-04-06 12:07